Stronę odwiedziło 5958 strona główna     
 
   historia
   kierunki nauczania
   szkolne prawo
   rekrutacja
   rekrutacja
   obcokrajowców
   film
   kadra
   pracownie
   internat
   MATURA
   zajęcia praktyczne
   praktyka zawodowa
   egzamin zawodowy
   szkolny zestaw
   podręczników
   osiągnięcia
   zastępstwa
   kontakt
 
   galeria zdjęć
   plan lekcji 2014/2015
   MLKS Rakowice
   zajęcia pozalekcyjne
   warsztaty naukowe
   linki
   historia szkoły
   na zdjęciach
 
NEWSY

 

 

Bez tytułu 1

AWANS SIATKARZY DO FINAŁU STREFOWEGO

 

Dnia 27 maja w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Bardzo dobrze zagrali nasi chłopcy, pokonując zdecydowanie 2:0 w setach zespoły z Lwówka Śląskiego, Lubomierza i Mirska, uzyskując awans do Finału Strefy Jeleniogórskiej.

Chłopcy wystąpili w składzie: Bis Dawid, Nowakowski Wojciech i Żmitro Wojciech.

 

            Dziewczęta zajęły 3 miejsce, grając w składzie: Topolska Dorota i Foremna Natalia. Gratulacje dla dziewcząt za walkę i charakter, ponieważ obie uległy kontuzji, a mimo to walczyły w turnieju do końca.



dodano: 28/5/2015



Bez tytułu 1

 

OBÓZ WOJSKOWY KLAS MUNDUROWYCH

 

W dniach 18 – 22 maja 2015r. młodzież pierwszej klasy wojskowo-strażackiej, pierwszej klasy policyjnej i drugiej klasy wojskowo-strażackiej uczestniczyła w obozie wojskowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompani Specjalnej „Commando” oraz 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu. Był to czas ciężkiej  i intensywnej pracy naszych mundurowych!

 

W trakcie obozu młodzież uczestniczyła w takich zajęciach jak: nauka zasad bezpieczeństwa na akwenach wodnych, zajęcia z pływania na pontonach, łączne czynności do postawy strzeleckiej leżąc, strzelanie z długiej broni pneumatycznej, strzelanie z krótkiej broni, rozkładanie i składanie broni, zajęcia na Ośrodku Sprawności Fizycznej – OSF, BTS – biegowy test siłowy, szkolenie Inżynieryjno - Saperskie, szkolenie z Żandarmerią Wojskową, szkolenie z Wojskową Komendą Uzupełnień w Bolesławcu, codzienne zajęcia na basenie, poranne zaprawy, doskonalenie umiejętności z musztry, udział w uroczystościach związanych z Bitwą o Monte Cassino, gry terenowe – taktyka działań wojskowych, elementy wspinaczki ( wysokościowe).

 

Podczas uroczystości zakończenia obozu nagrodzono upominkami siedmioro naszych mundurowych, za zaangażowanie i osiągnięte wyniki podczas zajęć: Glejzner Anna, Buryło Wiktoria, Musiał Milena, Buryło Zbigniew, Szewczyk Robert, Moroz Sebastian, Kaczor Hubert.

Pochwałę otrzymali również: Ludziak Ewa, Pukacka Angelika, Złotek Joanna, Bernardo Sara, Różycka Kamila, Nowakowski Wojciech, Gapiński Bartosz, Dzięgiel Mateusz, Sudół Krystian, Hałka Bartosz.

 

Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe Certyfikaty ukończenia obozu szkoleniowego!

Nasi uczniowie z klas mundurowych czekają już na kolejne szkolenia…

Wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile na obozach wojskowych, zapraszamy do klas mundurowych  w ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Opiekunami byli: Adam Dymitroca, Bogusław Kuźlik, Robert Wądrzyk, Wiktor Mieszczanowicz

 

Zdjęcia z obozu dostępne w galerii zdjęć.

cz. 1          cz. 2



dodano: 27/5/2015



Bez tytułu 2

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W POWIECIE!

 

Dnia 14 maja w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu LZS i SZS w Lekkiej Atletyce – Strefa Jeleniogórska XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS. Znakomicie spisała się reprezentacja ZSE-T zdobywając 46 medali i ustanawiając wiele rekordów życiowych.

Zespołowo dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsca, wyprzedzając zdecydowanie pozostałe szkoły z powiatu!

 

Złote medale zdobyli: Ludziak Ewa- 100m, Gapiński Bartosz – 200m, Nazaruk Michał – 400m, Sokołowska Dorota – 100m, Kadłubowska Anna – 800m, Sudół Krystian – 800m, Puchalska Kamila – 1500m, Bałut Gracjan – 3000m, Bancewicz Aleksandra – w dal, Kaczor Hubert – w dal, Buryło Wiktoria – wzwyż, Fulczyńska Patrycja – wzwyż, Buryło Zbigniew – wzwyż, Bis Dawid – kula.

 

Srebrne medale zdobyli: Jastrzębska Justyna, Ludziak Ewa – 200m,  Gerlak Dominika – 400m, Buryło Zbigniew – 400m, Wełpa Aleksandra – 800m, Kruczkowski Bartłomiej – 800m, Złotek Joanna – 1500m, Jastrzębska Justyna – w dal, Fulczyńska Patrycja – w dal, Bancewicz Aleksandra – oszczep, Rembiszewska Katarzyna – kula, Dzięgiel Mateusz – kula.

 

Brązowe medale zdobyli: Czarnecki Sebastian  - 100m i 200m, Gerlak Dominika – 200m, Nazaruk Michał – 200m, Nowakowski Wojciech – 400m, Grześków Mateusz – 1500m, Hałka Bartosz – 3000m, Hałka Szymon – 1500m, Seidel Agata – w dal, Sokołowska Dorota – w dal, Kobzda Filip – wzwyż, Kasprzyk Dominika – oszczep, Rembiszewska Katarzyna – oszczep, Górny Kamil – oszczep, Drużga Dagmara – kula, Kobylak Szymon – kula,

Złote medale zdobyły sztafety dziewcząt i chłopców 4x100m.

Srebrny medal zdobyła sztafeta szwedzka dziewcząt (100m-200m-300m-400m)

Brązowy medal zdobyła sztafeta szwedzka chłopców (100m-200m-300m-400m)

Opiekunowie i sędziowie: Łukasik Joanna, Zapart Marianna, Dymitroca Adam.



dodano: 27/5/2015



Bez tytułu 2

MANEWRY KLAS MUNDUROWYCH

W dniach 30 kwietnia na stadionie w Lwówku Śląskim odbyły się manewry wojskowo – obronne 3 klas mundurowych ZSE-T w Rakowicach Wielkich ( klasy policyjnej, klas strażackich i wojskowych).

 Manewry rozpoczęły się meldunkiem złożonym Dyrektorowi Szkoły Panu mgr inż. Janowi Czyczerskiemu. W uroczystym otwarciu uczestniczył również Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim Pan Robert Primke, wraz z gronem pedagogicznym i uczniami gimnazjum.

Kadeci przechodzili przeszkolenia w następujących kategoriach:

Szkolenie policyjne – poprowadzili starszy aspirant Mateusz Królak z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, sierżant sztabowy Aleksandra Grzelczyk, aspirant Aneta Geleta i młodszy aspirant Marek Frońda z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Zajęcia przeprowadzono z zakresu: posługiwanie się pałką służbową typu Tonfa (Kata z Tonfą), zapoznanie ze sprzętem do rozpraszania tłumu, profilaktyka (narkotyki, dopalacze), bezpieczeństwo na drodze oraz zapoznanie ze sprzętem policyjnym.

Szkolenie strażackie – przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim pod dowództwem Pana st. kpt Artura Drozdowicza, st. kpt Mirosława Ożogowskiego, aspiranta Roberta Sysak oraz strażaków ze zmiany służbowej z zakresu: rozwijanie i zwijanie węży, sztafeta pożarnicza, ćwiczenia bojowe – tworzenie linii gaśniczych oraz zapoznanie z gaśniczymi wozami strażackimi i ich wyposażeniem.

Szkolenie wojskowe - przeprowadzili: starszy chorąży sztabowy Pan Jacek Piesyk, starszy szeregowy Piotr Dąbkowski, szeregowy Kamil Sopko, szeregowy Radosław Kukawski żołnierzy z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu i Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompani Specjalnej Commando w Bolesławcu - z zakresu: strzelanie ASG, strzelanie paintball, strzelanie z karabinka pneumatycznego (broń krótka i długa), rozkładanie i składanie broni KbkAK (Kałasznikow), ćwiczenia postaw strzeleckich, zakładanie OP1 L2 wraz z maską przeciwgazową.

Atrakcją była również przepyszna wojskowa grochówka przygotowana w kuchni polowej podawana przez uczniów klasy technikum hotelarskiego i gastronomicznego.

           

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do podjęcia nauki w klasach mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich.

Fotoreportaż w galerii zdjęć oraz na naszym Fanpage na Facebooku.



dodano: 9/5/2015



Bez tytułu 3

 

POWIATOWY ZJAZD SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZY POWIATOWEGO ZRZESZENIA LZS W LWÓWKU ŚLĄSKIM

 

            Dnia 29 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich odbył się V Walny Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lwówku Śląskim, oraz podsumowanie 15-lecia działalności LZS na terenie Powiatu Lwówek Śląski.

            W trakcie zjazdu podsumowano poprzednią kadencję oraz 15-lecie działalności Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lwówku Śląskim, nakreślono kierunki działań na lata 2015 – 2019 oraz wybrano nowe władze PZ LZS w Lwówku Śląskim.

W SKŁAD NOWYCH WŁADZ WESZLI:

ZARZĄD

1.                  Adam Dymitroca – Przewodniczący

2.                  Danuta Pogoda -  Z-ca Przewodniczącego

3.                  Mariusz Kozłowski - Z-ca Przewodniczącego

4.                  Bogusław Kuźniar - Skarbik

5.                  Weronika Dymitroca - Sekretarz

6.                  Iwona Kobierecka – Członek Zarządu

7.                  Joanna Łukasik – Członek Zarządu

8.                  Józef Stanisław Mrówka – Członek Zarządu

9.                  Adam Rębisz – Członek Zarządu

10.              Artur Lipski – Członek Zarządu

11.              Grzegorz Połaczewski – Członek Zarządu

KOMISJA REWIZYJNA

1.                  Ryszard Skoczny – Przewodniczący

2.                  Marianna Zapart - Z-ca Przewodniczącego

3.                  Tomasz Romanowski – Członek komisji

 

W zjeździe uczestniczyli:

Starosta Lwówecki  Pan Marcin Fluder

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń – Pan Artur Zych

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pan Olgierd Poniźnik

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno–Technicznych w Rakowicach Wielkich - Pan Jan Czyczerski

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Starostwa Powiatowego – Pan Mariusz Mendocha

Radny Powiatu Lwóweckiego – Pan Tadeusz Jagiełło

Sekretarz DZ LZS we Wrocławiu – Pan  Piotr Rostkowski

            Delegatami na Zjazd Wojewódzki LZS wybrano Pana Józefa Stanisława Mrówkę i Pana Adama Dymitrocę.

 

            W trakcie Zjazdu uhonorowano najaktywniejszych samorządowców, działaczy LZS z terenu powiatu lwóweckiego odznaczeniami - Dużymi Honorowym Odznakami DZ LZS we Wrocławiu.

 

1.-Romanowski Tomasz-brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

2.-Dymitroca Weronika-brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

3.-Marczyszyn Oleg-brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

4.-Zdanowicz Tomasz-brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

5.-Major Daria -brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

6.-Maćkowski Łukasz-brązowa duża odznaka honorowa DZLZS

7.-Gaweł Lesław -srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

8.-Zakaszewska Monika-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

9.-Ugrynowicz Kamil -srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

10.-Świerczyńska – Janur Marta-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

11.-Janiszyn – Drużga Halina-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

12.-Zamara Zdzisław-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

13.-Cichoń Arkadiusz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

14.-Kobierecka Iwona-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

15.-Śliwińska Jolanta-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

16.-Kubis Tomasz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

17.-Szczęsna Mariola -srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

18.-Hess – Paraniak Donata-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

19.-Pawłowicz Magdalena-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

20.-Osiadacz Marcin-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

21.-Laszczyński Łukasz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

22.-Kunysz Dawid -srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

23.-Ścigan Eugeniusz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

24.-Zając Przemysław-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

25.-Fluder Marcin -srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

26.-Kuźniar Radosław-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

27.-Warynkiewicz Dariusz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

28.-Kozłowski Mariusz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

29.-Jonak Tomasz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

30.-Koko Daniel-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

31.-Połaczewski Grzegorz-srebrna duża odznaka honorowa DZLZS

32.-Czyczerski Jan-złota duża odznaka honorowa DZLZS

33.-Łukasik Marek-złota duża odznaka honorowa DZLZS

34.-Kuśnierczyk Jakub-złota duża odznaka honorowa DZLZS

35.-Zapart Marianna-złota duża odznaka honorowa DZLZS

36.-Łukasik Joanna-złota duża odznaka honorowa DZLZS

37.-Czekanowski Stanisław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

38.-Lipski Artur-złota duża odznaka honorowa DZLZS

39.-Ugrynowicz Stanisław -złota duża odznaka honorowa DZLZS

40.-Mrówka Józef Stanisław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

41.-Mendocha Mariusz-złota duża odznaka honorowa DZLZS

42.-Pogoda Danuta-złota duża odznaka honorowa DZLZS

43.-Kobiałka Mirosław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

44.-Rębisz Adam-złota duża odznaka honorowa DZLZS

45.-Kuźniar Bogusław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

46.-Skoczny Ryszard-złota duża odznaka honorowa DZLZS

47.-Zych Artur -złota duża odznaka honorowa DZLZS

48.-Poniźnik Olgierd-złota duża odznaka honorowa DZLZS

49.-Jasiński Andrzej-złota duża odznaka honorowa DZLZS

50.-Ziółkowski Wiesław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

51.-Chorzępa Przemysław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

52.-Pawłusiów Jerzy -złota duża odznaka honorowa DZLZS

53.-Jagiełło Tadeusz-złota duża odznaka honorowa DZLZS

54.-Makowski Marek-złota duża odznaka honorowa DZLZS

55.-Chodorowski Bogdan-złota duża odznaka honorowa DZLZS

56.-Śliwiński Edward-złota duża odznaka honorowa DZLZS

57.-Grabiński Andrzej-złota duża odznaka honorowa DZLZS

58.-Warzybok Danuta-złota duża odznaka honorowa DZLZS

59.-Sprycha Ryszard-złota duża odznaka honorowa DZLZS

60.-Owoc Bronisław-złota duża odznaka honorowa DZLZS

61.-Zając Tadeusz-złota duża odznaka honorowa DZLZS

62.-Jonak Edward-złota duża odznaka honorowa DZLZS

63-Dymitroca Adam-złota duża odznaka honorowa DZLZS

 



dodano: 6/5/2015




 

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © ZSET Rakowice Wielkie
panel