Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich

Aktualności

W środę 08.11.2017 wolontariusze udali się do Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śląskim, aby przybliżyć dzieciom temat zdrowego odżywiania. Młodzież przygotowała krótki teatrzyk, którego celem było ukazanie skutków niezdrowego odżywiania oraz to, co można zyskać jedząc dużo owoców i warzyw. Po przedstawieniu dzieci, podzielone na grupy, miały do wykonania kilka zadań m.in. segregowanie produktów na zdrowe i niezdrowe oraz zbudowanie z owoców i warzyw ludzika. Zajęcia zakończyły wspólne tańce, bo przecież ruch to też zdrowie. Ogrom satysfakcji, nowe doświadczenia i poczucie, że można zrobić coś dla innych, a także radość dzieci- potwierdzają, że pomaganie może być sposobem na życie i nudę.

 

Dnia 9 listopada 2017 roku nasi uczniowie z klas pożarniczych uczestniczyli w kolejnym szkoleniu przeprowadzonym przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Młodzież uczestniczyła w zajęciach wysokościowych w zakresie podstawowym z wykorzystaniem Ratowniczego Urządzenia Podnoszącego RUP-502, oraz w zajęciach doskonalących węzły strażackie. Kolejnym punktem zajęć były ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Adam Dymitroca

 

Dnia 12 listopada w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej LZS w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W zawodach wystąpiły drużyny z powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i lwóweckiego.  Drużyna reprezentująca ZSE-T zajęły 6 miejsce.

Skład drużyny: Łankowski Erwin, Gawroński Kacper, Turchoń Filip, Dymitroca Adam, Nowaczewski Damian, Rudzik Kamil, Żmitro Wojciech, Romanowski Tomasz. 

 

Dnia 10 listopada kolejny raz grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wyjechała do Lubina na mecz piłki siatkowej Plus Ligi mężczyzn, między drużynami Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin. Mogliśmy zobaczyć na żywo wspaniałe siatkarskie widowisko, drużyna z Rzeszowa zwyciężyła 3:2 w setach z drużyną z Lubina.  

Zapraszam wszystkich chętnych do kolejnych wyjazdów. 

Adam Dymitroca

Dnia 5 listopada w Żarowie odbył się Finał Dolnośląski LZS w Warcabach 100 – polowych.  W zawodach wzięło udział ponad 100 osób wyłonionych w eliminacjach strefowych  w poszczególnych kategoriach wiekowych. Znakomicie zaprezentowała się Tatiana Khimii zdobywając mistrzostwo województwa w kategorii juniorek!!!  Pozostali nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: Vilchanska Ivanna – 5 miejsce juniorka, Mykuliak Kateryna – 6 miejsce juniorka i Kostyshak Mykola – 6 miejsce junior młodszy. 

Dnia 5 listopada w Janowicach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej LZS w Piłce Siatkowej Kobiet. 

W zawodach wzięło udział 6 drużyn z powiatów: kamiennogórskiego, jeleniogórskiego i lwóweckiego. Dziewczęta reprezentujące ZSE-T zajęły 4 miejsce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Jamrozy Klaudia, Woroszko Dominika, Spyrka Sandra, Szostak Nikola, Zastawniak Wiktoria, Miazga Justyna, Zastawniak Katarzyna. 

 

Dnia 22 października w Siedlęcinie odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej LZS w warcabach 100-polowych. W zawodach wystartowała 20 osobowa grupa uczniów ZSE-T w Rakowicach Wielkich.  Zawody rozegrano w 5 kategoriach wiekowych kobiet i 5 kategoriach mężczyzn: orlik, młodzik, junior młodszy, junior i senior. Startowali zawodnicy z powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, zgorzeleckiego i lwóweckiego – ponad 100 osób. 

Bardzo dobrze spisali się uczniowie ZSE-T zdobywając 3 medale i uzyskując awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 listopada w Żarowie.  

Srebrny medal zdobyła Vilchanska Ivanna – juniorka, brązowy medal zdobyła Khimii Tatiana – juniorka i Kulchynsky Marko – junior. 

Dyplomy za miejsca w pierwszej szóstce otrzymali:  Mykuliak Kateryna, Trubchyk Valeriia, Kostyshak Mykola, Savinskyi Mykhaylo, Kaminskyi Yevhen, Urban Orest, Bondarchuk Artem, Latanyshyn Viktoriya.  

Adam Dymitroca

©2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem