I a LO-Biologia rozszerzona

Witajcie, w tym tygodniu na naszych 3 lekcjach  biologii rozpoczniemy powtarzanie materiału. Zaczniemy od powrotu do pierwszego rozdziału pt: Metodyka badań biologicznych. Przeczytajcie rozdział w książce, wróćcie do naszych wspólnych notatek z lekcji. Obejrzyjcie lekcję z załączonego linku, przyda się do zrobienia zadania

https://epodreczniki.pl/b/czynniki-wplywajace-na-intensywnosc-fotosyntezy-roslin/PJOjMdDqi

https://zapytaj.onet.pl/Category/006,001/2,14506481,Biologia_doswiadczenie_z_rzezucha_.html

Poczytajcie i pooglądajcie doświadczenia biologiczne w zasobach internetowych

Dla chętnych : Zróbcie doświadczenie według zasad i kolejności z podręcznika, sami wybierzcie obiekt badań i czynniki wpływające które będziecie obserwować. Na okres świąt może być to rzeżucha i obserwacja wpływu światła, ruchów roślin np. fototropizm, może to być obserwacja zmian podczas fermentacji np. kiszenie ogórków, wybór należy do Was. Dokumentacja z przeprowadzonego doświadczenia oraz interpretacja wyników może być w formie prezentacji multimedialnej lub dokumentu w osobnym opracowaniu w zeszycie lub komputerowej wersji. Zadanie należy zrobić do 25 kwietnia, później albo spotkamy się na lekcji w szkole albo ustalimy sposób przesłania mi wyników. Teraz życzę Wam radosnej twórczości biologicznej i serdecznie pozdrawiam, M. Citow