Godzina wychowawcza – klasa 1cLO

Witam serdecznie.

Minęły już 2 miesiące, od kiedy znaleźliśmy się w tej nowej, trudnej i zaskakującej dla wszystkich sytuacji.  I wygląda na to, że jeszcze trochę to potrwa.  A tu zbliża się zakończenie roku szkolnego i Wasza klasyfikacja roczna.  Więc dzisiaj kilka słów o nauce.   Chciałem Wam przypomnieć, że do 19 czerwca musimy Wam wystawić oceny – więc zostało Wam 5 tygodni, aby jeszcze popracować i uzyskać promocję do drugiej klasy!  I tutaj zaczynają się schody dla niektórych, ponieważ nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę z tego, że to nie są wakacje! Wiem, że wiele osób pracuje na bieżąco i jakoś sobie radzi z zdalnym nauczaniem, niektórzy pracują sporadycznie, a kilka osób nadal ma trochę zaległości.  Staram się Wam i Waszym rodzicom przekazywać na bieżąco informacje jakie otrzymuję od nauczycieli. Ale pamiętajcie, że nikt za Was nie będzie się uczył, odsyłał zadań – to Wy pracujecie na ocenę końcową, a nauczyciele to po prostu weryfikują!  Dlatego ważne jest abyście sobie dobrze zaplanowali każdy dzień. Nauczyciele wysyłają Wam zadania do zrealizowania z konkretnie wyznaczonymi terminami do odesłania.  Nie zwlekajcie z nauką, starajcie się pracować na bieżąco, ponieważ jak się nazbiera dużo zaległości, to zaczynają się problemy, panikujecie że tego wszystkiego jest za dużo i nie jesteście w stanie ogarnąć wszystkiego.  Wystarczy zapisywać notatki co z jakiego przedmiotu i do kiedy należy odesłać (po przesłaniu zaznaczyć że zrobione) – wiem, że kilka osób tak robi i nie ma problemu, że coś przeoczy.  Już kilka osób otrzymało informację, że na chwilę obecną są zagrożeni z niektórych przedmiotów, a w najbliższym tygodniu pojawią się pewnie kolejne informacje.

Pamiętajcie, że w obecnej sytuacji ważne jest to, aby dbać o swoje zdrowie. Dlatego planując swój każdy dzień, powinniście uwzględnić wiele rzeczy:

  • odpowiedni czas snu, odpoczynek
  • zdrowe i regularne posiłki,
  • czas na aktywność fizyczną, sport
  • czas na relaks,
  • pomoc rodzicom
  • czas na naukę

Zostało do końca roku trochę czasu – więc to ostatni dzwonek, by jeszcze coś zmienić. Proszę o nadrobienie zaległości i systematyczną pracę.  Zostało Was 18 osób w klasie i bardzo chciałbym spotkać się z Wami wszystkimi w klasie drugiej we wrześniu.   Więc do nauki młodzieży!!!

Życzę owocnej nauki!

Pozdrawiam

Wychowawca klasy