Internat

Witajcie!
W tym tygodniu zajmiemy się wzmacnianiem poczucia własnej wartości, cyklem ćwiczeń : ” Lubię siebie”.
Na początek weźcie lusterko, spójrzcie na siebie i wypiszcie zgodnie z odczuciami: co lubię w swoim wyglądzie?
Pamiętajcie, nie bądźcie zbyt krytyczni! Każdy musi znaleźć choć pięć cech, które nam się w sobie podobają!
Odczytajcie, co napisaliście. A teraz skonfrontujcie swoje zapiski z domownikami ( np. mamą), lub kolegą. Zapytajcie ich, co im się podoba w Waszym wyglądzie? Czy ich opinie są zgodne z Waszymi spostrzeżeniami? A może widzą Was o wiele pozytywniej?
Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie? Czy poprawiło się Wam trochę samopoczucie? Czasem warto sobie uzmysłowić, że nawet drobne cechy akceptowalne w nas samych ( np. prosty nos !), potrafią wzmocnić nas, sprawić, że uwierzymy we własną atrakcyjność i podniesiemy głowę!CDN