WSZYSTKIE KLASY MUNDUROWE – ważna informacja klasa 1aLO,1bLO,1cLO,1dLO,2LO

Witam serdecznie.

Otrzymałem informację, iż zawody sportowo- obronne klas mundurowych, w których mieliśmy wziąć udział w maju, zostały przeniesione najprawdopodobniej na początek września.   Są to Eliminacje Wojewódzkie do VI Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2020.

Konkurencje w jakich będziemy brać udział to:

  1. Bieg w umundurowaniu z pokonywaniem zadań na trasie – dystans 3 kilometry.
  2. Strzelanie z odległości 50 metrów -postawa leżąca, cel popiersie z pierścieniami (pomniejszona figura bojowa 23 p)
  3. Rzut granatem RG-42 do celu  (cel główny to koło o średnicy 2 metrów, odległość 20 metrów i 25 metrów)

Dlatego piszę do Was teraz o tych zawodach, ponieważ jest do zawodów ponad 3 miesiące i jest to akurat czas na to, by poprawić swoją wytrzymałość biegową.  Strzelań mieliśmy bardzo dużo, rzutów granatem też i nad tym jeszcze popracujemy jak wrócimy do szkoły.  Ale z bieganiem tak łatwo nie będzie. Dlatego proszę podejść do tematu poważnie i co najmniej 3-4 razy w tygodniu zacząć biegać – 3 miesiące to jest wystarczający czas, aby znakomicie poprawić sobie wytrzymałość biegową – pamiętajcie o systematyczności!!!

Jak tylko wrócimy do szkoły, to na dzień dobry zrobimy sobie sprawdziany kontrolne z biegania, strzelania, rzutu granatem.   Wiem, że wiele osób ma wiatrówki, więc jak macie możliwość to strzelajcie jak najwięcej w pozycji leżącej  ( z zachowaniem bezpieczeństwa), a  zamiast granatu, można porzucać w lessie lub na łące kamieniem do celu  ( granat którym będziecie rzucać waży 400 gram).

Przypomnę, że nie schodziliśmy z podium w tych zawodach przez wiele lat,  a w 2016 roku nasi uczniowie zajęli 1 miejsce w Polsce!!!   Więc jedziemy walczyć o awans do Mistrzostw Polski!

Do pracy młodzieży!!!!

 

Poniżej zamieszczam Wam również stopnie wojskowe, strażackie, policyjne  – które już otrzymaliście wiele razy – każdy powinien to mieć  (ostatnio na obozie zimowym w Nowej Bystrzycy).

 

 

Pozdrawiam

Adam Dymitroca