INDYWIDUALNE NAUCZANIE – Informatyka 1 B BS

Witaj 👩‍🦰

Temat dzisiejszej lekcji to: Tworzenie stron internetowych – czy to łatwe! 

Projektowanie stron www to fantastyczna praca i nie musi się wiązać z wielkimi wydatkami. Ba, możesz  ją zbudować samodzielnie. Nawet jeśli nie znasz się na kodowaniu.

Strona internetowa to miejsce, w którym łączy się design, praktyczne rozwiązania i pisanie. Jeśli lubisz dopieszczać szczegóły i doskonalić coś przez długi czas, to projektowanie stron internetowych jest czymś, co da Ci dużo satysfakcji. Ale wcale to nie oznacza, że to coś trudnego! Wręcz przeciwnie.

Podczas kolejnych lekcji postaram wam się dostarczyć zbiór najważniejszych rzeczy związanych z projektowaniem stron www w pigułce :). RUSZAMY

Najważniejsze jest określenie celu strony. Co ma mówić Twoja strona? Co mają na niej znaleźć odbiorcy? To najważniejsza rzecz w projektowaniu strony internetowej. Nie robisz jej tylko po to, żeby była ładna. O nie. Musimy tam znaleźć odpowiedź na nasze pytanie, bo po to wyszukujemy i zaglądamy na strony. Więc „gdzie jest to, czego szukam”? Nie zmuszajmy użytkowników do zadawania takich pytań. Stwórzmy stronę, gdzie intuicyjnie wszystko odnajdziemy.

Czyli twoim celem na Twojej stronie internetowej musi być dostarczenie tej informacji. Popatrz jak są projektowane wyszukiwarki internetowe lub – na przykład – hoteli. Od razu po wejściu na stronę widzisz… wyszukiwarkę. Dalej są inne rzeczy, ale pierwszym elementem strony, jaki widzą ludzie, jest okno wyszukiwarki.

Rozumiesz teraz o co chodzi?

Z resztą – zobacz jak to może wyglądać w praktyce.

Nie musisz od razu, projektować strony, zobacz na czym to polega. Osoby, które zechcą podjąć wyzwanie i to zrobią otrzymają dodatkową ocenę.

Poniżej link do możliwości stworzenia darmowej strony. Zapraszam

https://webwavecms.com/