Internat

Witajcie! Zastosował ktoś wczoraj ćwiczenie na mózg? Dzisiaj drugie, spróbujcie!
Ćwiczenie 2: Samolot
• Usiądź wygodnie, zamknij oczy, oddychaj spokojnie.
• Wyobraź sobie, że jesteś na lotnisku i wypatrujesz zbliżający się samolot.
• Na początku zobacz niebo i chmury. Następnie wyłaniający się z nich samolot. Najpierw zobacz go jako mały punkt, który powiększa się w miarę zbliżania się do ciebie. Obejrzyj dokładnie jego kształt, zobacz jaki ma kolor. Spraw, aby w twojej wyobraźni samolot ten stawał się coraz większy. Wyobraź sobie, jak ląduje na linii lotniska i zatrzymuje się. Zacznij wodzić po nim swoim wzrokiem, zobacz dokładnie kolor lakieru, okna ciągnące się wzdłuż obu stron. Obejrzyj go od góry i od dołu.
• Zacznij kolorować go w swojej w swojej wyobraźni. Pomaluj go na czerwono, pomarańczowo, różowo.
• Wejdź po schodach do środka samolotu. Obejrzyj miejsca dla pasażerów z lewej i prawej strony. W wyobraźni poruszaj się rzędem między fotelami w stronę kabiny pilota. Gdy już znajdziesz się pod drzwiami, otwórz i wejdź do kabiny. Zobacz znajdujące się tam fotele oraz sprzęt.
• Następnie w swojej wyobraźni zacznij się cofać – tak jakbyś cofał film. Rób to w przyspieszonym tempie. Wyobraź sobie, jak z kabiny pilota cofasz się do części pasażerskiej. Przechodzisz tyłem przez przejście między fotelami do wyjścia po schodach. Aż w końcu znajdujesz się na lotnisku i widzisz jak samolot w odwrotnym kierunku porusza się na linii startu w stronę horyzontu. Wraz z oddalaniem się, samolot staje się coraz mniejszy i mniejszy.
Wcale nietrudne, prawda? A może pomoże Wam trochę? No to dziś do nauki, i chwila wytchnienia. CDN