INTERNAT GRUPA III

Kochane dzieci moje!!!

Z okazji Waszego święta nie będę Was zmuszać do analizowania, pisania, odpowiadania na tematy i zagadnienia dotyczące moich wpisów.  Za to będę Wam życzyć dużo wytrwałości i miłości. Niech rzeczywistość będzie dla Was piękniejsza od świata Waszych snów. Niech życie upływa Wami miło, byście zawsze były radosne, szczęśliwe i zdrowe.

Jako wychowawca zdaję sobie sprawę z tego, że kiedyś staniecie się dorosłymi kobietami, żonami i matkami. Chciałabym czerpać radość z tego, iż czas spędzony ze mną dał Wam wskazówki i mądrość.

Doskonale mówi Janusz Korczak o radości jaką daje samodzielność:

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”

Buziaki

Pani Wiola.