Matematyka dla I b LO

Temat: Omówienie pracy klasowej z działu: Funkcje

Publikuję poprawne rozwiązania do  KLASÓWKI. Można się przyjrzeć i porównać z własną pracą. Bardzo często nie wypełniacie całości poleceń i głupio tracicie punkty. Dużo błędów wynika też ze „zgubienia” minusa.

Rozwiązania – FUNKCJE

Oceny z pracy klasowej wyślę Wam mailem – sprawdzajcie systematycznie swoje poczty e-mail.

Celem dzisiejszej lekcji jest zniwelowanie popełnianych błędów w obszarze funkcji (pojęcie funkcji, dziedzina i miejsce zerowe funkcji, szkicowanie wykresów, przekształcanie wykresów, odczytywanie informacji z wykresu, monotoniczność funkcji).

Pod dzisiejszym tematem mają znaleźć się wszystkie zadania, w których popełniliście błędy.

Cieszy mnie, że zdecydowana większość klasy pracę oddała, bo dzięki temu (i dzięki poprzednim ocenom zdobytym w trybie zdalnym) mam ogląd na drugi (wysoce specyficzny) semestr nauczania. Pamiętajcie – oceny końcoworoczne za chwileczkę…


WAŻNE!

Jeśli ktoś z Was nie oddał zadania w określonym terminie lub otrzymał za nie ocenę niedostateczną, to koniecznością jest wykonanie poprawy i wysłanie je do mnie. Rozwiązania do zadań zawsze publikuję dzień po upłynięciu terminu – przepisujecie je w niezmienionej formie. Jest to bardzo ważne – tylko wtedy mogę Wam dane zadanie zaliczyć. Pamiętajcie, że ważą się losy oceny końcowej!


Wszystkie realizowane tematy mają być opatrzone datą (wymóg konieczny).

Pamiętajcie, że jeśli nie wszystko zrozumieliście, zawsze możecie mnie zapytać za pośrednictwem poczty e-mail. Postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe. Jestem do Waszej dyspozycji.