Matematyka dla I fT

Temat: Liczby niewymierne. Twierdzenie Pitagorasa – utrwalenie wiadomości

Dzisiejszy temat jest tematem powtórkowym, a zatem odświeżamy i utrwalamy wiedzę, którą zdobyliście przed kilkoma miesiącami. Wszystko jest w Waszych zeszytach – obecnych lub poprzednich.

Obowiązujące strony z podręcznika: 19 – 21.

Przeczytajcie uważnie część teoretyczną, a następnie wykonajcie ćwiczenia 1 i 2 ze str. 19 – 20 oraz zad. 3 i 8 ze str. 21.

Poniżej zamieszczam poprawne rozwiązania do ćwiczeń, byście mogli od razu zweryfikować poprawność swojego rozumowania. Odpowiedzi do zadań są w Waszych podręcznikach i niekiedy w zeszytach.

Rozwiązania do ćwiczeń – liczby niewymierne


WAŻNE!

Jeśli ktoś z Was nie oddał zadania w określonym terminie lub otrzymał za nie ocenę niedostateczną, to koniecznością jest wykonanie poprawy i wysłanie je do mnie. Rozwiązania do zadań zawsze publikuję dzień po upłynięciu terminu – przepisujecie je w niezmienionej formie. Jest to bardzo ważne – tylko wtedy mogę Wam dane zadanie zaliczyć. Pamiętajcie, że ważą się losy oceny końcowej!


Wszystkie realizowane tematy mają być opatrzone datą (wymóg konieczny).

Pamiętajcie, że jeśli nie wszystko zrozumieliście, zawsze możecie mnie zapytać za pośrednictwem poczty e-mail. Postaram się odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe. Jestem do Waszej dyspozycji.