INTERNAT GRUPA III

Dzień dobry dziewczęta!!!

Moje drogie. Wygląda na to, że już nie spotkamy się do końca roku szkolnego.Jestem ciekawa jak planujecie swoje wakacje? Jak one w ogóle będą w tym roku przebiegać?  Chciałabym Wam polecić jednak wycieczki po naszym pięknym kraju. Jest tak wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. W myśl powiedzenia cyt. ”cudze chwalicie, swego nie znacie”. Nasz kraj dysponuje dostępem do morza, mamy piękne pasma gór oraz krainę pięknych jezior. Poszperałam trochę w Internecie i wynalazłam

10 najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce:

Największą atrakcją turystyczną w Polsce wg TripAdvisor jest Stare Miasto w Krakowie. Jest to najstarszy obszar Krakowa, otoczony Plantami. Jego centrum stanowi Rynek Główny. Od 1978 roku krakowskie Stare miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Na 2. miejscu największych atrakcji turystycznych w Polsce znalazła się Fabryka Oskara Schindlera, założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych. Schindler zatrudniał w niej zagrożonych eksterminacją Żydów, wpisanych następnie na tzw. listę Schindlera i uratowanych od zagłady.

Na 3. miejscu znalazła się Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce pod Krakowem. W 1976 roku została wpisana do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Na 4. miejscu znajduje się Kościół Mariacki w Krakowie. Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski.

 

5.miejsce: Katedra na Wawelu – Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława – kościół katedralny, położony na Wawelu stanowiący własność archidiecezji krakowskiej. Miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku.

Na 6. miejscu znajduje się Zamek na Wawelu w Krakowie

  1. miejsce – Sukiennice – zabytkowy budynek sukiennic znajdujący się w centralnej części Rynku Głównego w Krakowie.
  2. miejsce – Stare Miasto we Wrocławiu

Na 9. miejscu znalazła się Archikatedra gdańska (oliwska) – kościół pw. Trójcy Świętej, NMP i św. Bernarda w Gdańsku, w dzielnicy Oliwa

  1. miejsce – Stare Miasto w Warszawie – najstarszy ośrodek miejski Warszawy, będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku. Odbudowane po II Wojnie Światowej warszawskie Stare Miasto zostało w 1980 roku wpisane na. Warszawska Starówka znalazła się na tej liście jako przykład niemal kompletnej rekonstrukcji.

Myślę, że jeżeli są to miejsca doceniane w świecie to warto je zobaczyć. Ja sama w wielu z nich byłam i robią wrażenie, zaskakując swym pięknem. A może Wy same macie  swoje urokliwe miejsca w naszym  kraju, które są godne polecenia? Może zwiedziłyście jakiś piękny zakątek i z przekonaniem możecie nam go przybliżyć bądź polecić? Czekam na Wasze wpisy na ten temat  na naszej grupie. Może mnie samą zainspirujecie do zwiedzenia tych miejsc?

Ściskam was serdecznie.

Pani Wiola.