EDB – klasy: 1 aT, 1 eT, 1b LO, 1 bT

19.06.20 Temat: Konwencjonalne środki rażenia. Klasyfikacja roczna.

Witam wszystkich uczniów

Dzisiaj mamy klasyfikację roczną. Od dłuższego czasu pisałem, iż możecie wysyłać zapytanie o ocenę końcoworoczną. Była pewna grupa uczniów, która wysyłała mi maila i po pewnym czasie odpisywałem. Byli też tacy, którzy podwyższali ocenę. Dzisiaj wpisuję wszystkim uczniom oceny słownie do dziennika, na takie na jakie zasłużyli.

Broń konwencjonalna – wszystkie środki walki niezaliczające się do broni masowego rażenia (chemiczna, biologiczna, atomowa), stanowiące wyposażenie współczesnych armii. Do broni konwencjonalnej można zaliczyć zarówno broń palną jak i granaty, ładunki wybuchowe itp. Możemy podzielić broń na broń białą (nie posiada ładunku wybuchowego) i palną (która takowy ładunek posiada). Mimo że termin ten odnosi się głównie do broni palnej, Konwencja ONZ dotycząca Broni Konwencjonalnej ogranicza również użycie oślepiających laserów oraz broni zapalnej.

Dzisiaj tylko chciałbym abyście oglądneli krótki filmik o konwencjonalych środkach rażenia:

https://www.youtube.com/watch?v=5YCeI5R1ki4

Pozdrawiam