Zobacz kolejne nagranie promujące ZSET!

Drogi uczniu 8 klasy szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym filmem promującym nasz zespół szkół, internat oraz możliwości jakie oferujemy jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu po lekcjach.

Z nami ponad przeciętność – Tak o Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich mówią jej uczniowie.

Jesteśmy największą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie lwóweckim, otwartą na potrzeby uczniów i rozwijającą ich pasje.
Bogata i nowoczesna baza dydaktyczna, to mocna strona naszej oferty edukacyjnej.

Proponujemy szerokie kierunki kształcenia

Licea ogólnokształcące mundurowe: wojskowe, policyjne i strażackie z szeroką ofertą profesjonalnych szkoleń praktycznych. Polecamy również liceum sportowe z innowacją trener personalny z dietetyką.

Technika: hotelarskie, gastronomiczne, logistyczne, informatyczne, samochodowe, mechatroniczne, architektury krajobrazu i inne wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Dodatkowo w technikach organizujemy kursy kwalifikacyjne, m.in. spawacza, operatora koparko-ładowarki i wózków widłowych, kierowcy samochodów, w tym również kategorii C+E, baristy, barmana, spawania światłowodów, drwala, pilarza i wiele innych. Są one prowadzone w ramach projektów unijnych, jako nieodpłatne formy zdobywania dodatkowych kwalifikacji.

Wielu uczniów kończących technika i szkoły branżowe w ZSET w Rakowicach Wielkich uzyskało dwie, trzy a nawet cztery różne kwalifikacje zawodowe potwierdzone certyfikatami honorowanymi w 150 krajach. Warto również wspomnieć, że nasi uczniowie w ramach podnoszenia swoich umiejętności odbywają krajowe i zagraniczne staże zawodowe.

Dysponujemy dużym internatem, z całodobową opieką pedagogiczną i świetnym wyżywieniem, w bardzo atrakcyjnej cenie. Zainteresowanie naszym internatem od kilku lat jest bardzo duże, dlatego we wrześniu tego roku planujemy oddać nowy, wyremontowany trzeci blok internatu. W ten sposób będziemy mieli możliwość zakwaterowania około trzystu wychowanków.

Nasi uczniowie korzystają ze świetnego zaplecza sportowego. Aktywność fizyczna jest wpisana w codzienne działania naszych uczniów. Realizujemy różne formy zajęć rekreacyjnych. Wiosną i jesienią jeździmy na rowerach, zimą jesteśmy na biegówkach. Lekcje w-f organizujemy pływając na rowerach wodnych. Po lekcjach nasze obiekty tętnią życiem do późnych godzin wieczornych.

Dbamy o wartości wynikające z naszej historii i europejskiej cywilizacji. Organizujemy uroczystości upamiętniające ważne wydarzenia z dziejów Polski i wynikające z naszej wielowiekowej kultury chrześcijańskiej.

W trakcie całego roku szkolnego w szkole odbywa się wiele ciekawych imprez, wydarzeń i uroczystości. Jest również czas na radosną zabawę. Działania te wyzwalają wiele pozytywnych emocji i budują siłę naszej rakowickiej wspólnoty.
Warto również zaznaczyć, że mamy bardzo atrakcyjne tereny przyszkolne. Są one pięknym miejscem spędzania czasu wolnego przez naszych uczniów.
U nas uczniowie osiągają duże sukcesy.
Uczymy i działamy z pasją, dlatego dołącz i TY do naszego zespołu.

Może też Ci się spodobają

Technikum Architektury Krajobrazu – II miejsce w konkursie plastycznym nadleśnictwa Lwówek Śląski!

Dzień bezpiecznego internetu z Cisco Networking Academy i Technikum Informatycznym ZSET

W Święta Bożego Narodzenia 2020 kadra internatu ZSE-T w Rakowicach Wielkich – swoim wychowankom

Procedura organizacji matury próbnej w formie zdalnej – listopad 2020