Stronę odwiedziło 722 strona główna     
 
   szkolna kronika
   filmowa
   historia
   kierunki nauczania
   szkolne prawo
   rekrutacja
   rekrutacja
   obcokrajowców
   informator 2017/2018
   film promocyjny
   kadra
   pracownie
   internat
   MATURA
   zajęcia praktyczne
   praktyka zawodowa
   egzamin zawodowy
   szkolny zestaw
   podręczników
   osiągnięcia
   zastępstwa
   kontakt
 
   galeria zdjęć
   plan lekcji
   MLKS Rakowice
   zajęcia pozalekcyjne
   warsztaty naukowe
   linki
   ogłoszenia
   historia szkoły
   na zdjęciach
 
NEWSY

 

 

Bez tytułu 1dodano: 19/4/2017Bez tytułu 1

 dodano: 15/4/2017Bez tytułu 1

MEDALE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 

 

 Dnia 31 marca 2017 roku na trasach biegowych przy ZSE-T w Rakowicach Wielkich odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Lwóweckiego i Gminy Lwówek Śląski w Wiosennych Biegach Przełajowych. Jednocześnie zawody były Strefą Jeleniogórską XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS -Mieszkańców Wsi i Miast 2017.

            W zawodach rywalizowali uczniowie z oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe. W zawodach wzięło udział 451 zawodniczek i zawodników z powiatu lwóweckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego. Podczas zawodów odbyło się 30 biegów na dystansach od 100 metrów dla najmłodszych do 1600 metrów dla najstarszych uczestników. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wręczono medale za miejsca 1-3 oraz  dyplomy pamiątkowe  za miejsca 1-6.

            W klasyfikacji Mistrzostw Gminy Lwówek Śląski wręczono medale i dyplomy za miejsca 1 – 3 w każdym biegu.  Każdy uczestnik zawodów z oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych otrzymał na mecie pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zawodach.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej  w Rakowicach Wielkich, Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim, Urząd Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu.

12 medali dla ZSE-T zdobyli:

Złote medale:  Smyksy Alan – 1200m, Jastrzębska Justyna – 1200m, Grześków Mateusz – 1600m, Łukasik Joanna – 1200m,  Srebrne medale:  Bestydziński Bartosz – 1600m, Więch Jacek – 1600m, Zinów Michał – 1600m, Brązowe medale:  Hanusiewicz Michał – 1200m, Górowska Patrycja – 1000m, Tofil Natalia – 1200m, Złotek Joanna – 1200m, Tsiapko Roman – 1600m.dodano: 7/4/2017Bez tytułu 1

KLASY MUNDUROWE NA STRZELNICY

 

            Dnia 30 marca 25 osobowa grupa uczniów klas mundurowych naszej szkoły uczestniczyła  w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Jeżowie Sudeckim. Zapoznano młodzież z przepisami BHP z zakresu obsługi broni oraz BHP na strzelnicy.  Następnie nasi mundurowi mieli okazję postrzelać z pistoletu bocznego zapłonu Sig Sauer i Browning, z karabinu Beryl B22 oraz oczywiście z karabinu AKM 7,62. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy strzelania Pan Marek Krawczyk i ks. Tomasz Kwasik. 

            Wśród dziewcząt najlepsze wyniki z pistoletu uzyskały: Śliwińska Agnieszka, Soroczuk Anita i Wiżgała Dominika, a wśród chłopców:  Klimas Szymon, Nowak Rafał, Smyksy Alan. Oczywiście nie zabrakło pieczenia kiełbasek przy ognisku.

 

 

Opiekunowie: Adam Dymitroca, Adam Kamieńskidodano: 3/4/2017Bez tytułu 2

Kampania „Drugie życie- masz dar uzdrawiania” w ZSE-T w Rakowicach Wielkich

 

Dawca może ocalić życie 4 osobom, a kolejnym 4 spośród 1500 oczekujących obecnie w Polsce  na przeszczep  może życie przedłużyć.

Co możemy zrobić?

Jak wynika z badań 55% Polaków świadomie zgadza się  na pośmiertne dawstwo narządów, ale jedynie 20% rozmawia o tym z bliskimi,  Wypełnienie oświadczenia woli pomoże rodzinie podjąć właściwą decyzję.

Dziś uczniowie klasy 2BT przedstawili nam kilka istotnych faktów dotyczących transplantacji, mieliśmy również ogromną przyjemność wysłuchać relacji pana Krzysztofa Machajka, który już ponad 17 lat uzyskał pomoc w postaci darowanego serca, drugiego życia.

Dla wielu z nas temat jest nowy, ale warty zastanowienia się o podjęciu decyzji na podpisanie oświadczenia woli.

W piątek tj.31.03.2017 roku nasi wolontariusze wyjdą również z tą inicjatywą do Lwówka rozdając oświadczenia woli dla dorosłych a dla dzieci serduszka w postaci balonów.

 

Angelika Kowalczykdodano: 29/3/2017
 

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © ZSET Rakowice Wielkie
panel