Szkolenia klas mundurowych

Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły uczestniczą w licznych szkoleniach organizowanych w jednostce wojskowej oraz na terenie szkoły.

Dnia 7 października 2019 roku w Rakowicach Wielkich odbyło się szkolenie wojskowe przeprowadzone przez Żołnierzy 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Młodzież zapoznała się z działalnością 23 Śląskiego Pułku Artylerii, specyfiką służby Żołnierza Wojska Polskiego. Omówiono budową i eksploatacją broni indywidualnej żołnierza oraz sprzętem etatowym. Kolejnym punktem zajęć było ćwiczenie elementów samoobrony pod okiem Pana st. szer Mateusza Gawury.
Dnia 4 listopada 2019 r. w ZSE-T w Rakowicach Wielkich odbyło się szkolenie przeprowadzone przez instruktora kyoksul i walki wręcz, komandos ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej “Commando” Pan Krzysztof Machała. Młodzież została zapoznana z wojskowymi technikami walki wręcz, walki nożem, obezwładnianie przeciwnika i obrona przed atakiem oraz terroryzowaniem pistoletem.

Uczniowie klas mundurowych ( wojsko, straż, policja) uczestniczyli również wielokrotnie w szkoleniach organizowanych w Jednostce Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Szkolenia obejmowały:
– składanie i rozkładanie broni (Kałasznikow i Beryl)
– budowa i obsługa radiostacji małej mocy,
– rzut granatem na odległość,
– strzelanie z broni pneumatycznej krótkiej,
– musztra zespołowa i indywidualna,
– strzelanie z broni pneumatycznej długiej,
– posługiwanie się sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami będącymi na
indywidualnym wyposażeniu żołnierza.

Młodzież odbyła również wiele szkoleń strzeleckich przeprowadzonych przez nauczycieli kształcących klasy mundurowe na terenie szkoły ( strzelanie z krótkiej i długiej broni pneumatycznej) z wykorzystaniem sprzętu, szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia terenowe, zajęcia z podstaw survivalu.

Może też Ci się spodobają

Zimowe obozy szkoleniowe uczniów klas mundurowych – Nowa Bystrzyca 2020

Manewry sportowo – obronne w ZSET Rakowice