Podstawowe informacje

Chcesz zamieszkać w internacie ZSET w Rakowicach Wielkich od 1.09.2024? Zobacz jakie to proste!

Pobierz ze szkoły, z internatu lub ze strony internetowej druk deklaracji i wypełnij go wspólnie z rodzicami. Wypełnioną deklarację złóż w sekretariacie szkoły lub w internacie. Twoje podanie rozpatrzy dyrektor szkoły.

Co dalej?

Jeśli Twoja deklaracja zostanie przyjęta - zostaniesz zakwaterowany. Staniesz się mieszkańcem internatu. W ścisłe określonym terminie, co miesiąc będziesz musiał opłacić pobyt i wyżywienie.

Twój pobyt w internacie trwa od godziny 6:00 w poniedziałek do godziny 18:00 w piątek. W szczególnych przypadkach, możesz uzyskać zgodę dyrektora szkoły na przyjazd w niedzielę, w godzinach 18:00 – 21:00. W tej sprawie musisz zaznaczyć odpowiednią opcję w deklaracji.

Internat oferuje Ci miejsce noclegowe i wyżywienie. Resztę, tzn.: pościel (poszewki i prześcieradło), środki higieny osobistej (mydło, szampon itd.) i inne przedmioty, bez których nie możesz żyć (poza komputerem i telewizorem), musisz sobie przywieźć z domu.

W uzgodnieniu z wychowawcą możesz sam urządzić, odmalować, upiększyć pokój, w którym zamieszkasz. Warto to zrobić jeśli chcesz spędzić w nim miło kilka lat.

Ile to kosztuje? To zależy.

Koszt korzystania z internatu składa się z dwóch części:

 1. Wyżywienie: od 1 września 2024, za każdy dzień, tj. za trzy posiłki zapłacisz 16 zł:

śniadanie  5,50 zł

obiad        5,50 zł

kolacja      5,00 zł


UWAGA: Stawka dzienna wyżywienia może wzrosnąć, jeśli znacząco wzrosną ceny podstawowych produktów spożywczych. Szczegóły wysokości opłat na każdy kolejny miesiąc są zamieszczane na tablicy ogłoszeń w internacie, w kasie szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce „Opłaty

 1. Opłata za pobyt: płacisz za miejsce w internacie. Tu wysokość opłaty zależy również od Ciebie.

Możesz wybrać pomiędzy dwoma możliwościami (opcjami). Oto one:

OPCJA A - Przy zadeklarowaniu ciągłego pobytu przez 10 miesięcy opłata wynosi 200 zł miesięcznie. Jest to podstawowa opcja płatności za pobyt w internacie. Przy tej opcji płacisz najwięcej, ale jesteś zwolniony z prac na rzecz internatu.

OPCJA B - Przy zadeklarowaniu ciągłego pobytu przez 10 miesięcy i wykonywaniu przez ucznia prac na rzecz internatu (dyżury porządkowe, łącznikowe, stołówkowe, związane ze zbiórką śmieci i inne zlecone przez wychowawców lub kierownika) opłata wynosi 120 zł miesięcznie.

Dla osób deklarujących pobyt w internacie krótszy niż 10 miesięcy (np. tylko w miesiącach zimowych) odpłatność zawsze będzie wynosiła 200 zł za każdy miesiąc.

W przypadku rezygnacji z pobytu w internacie w trakcie roku szkolnego przy opłacie w opcji B (tj.120zł), obowiązkowa będzie dopłata do opcji A (tj. 200zł), za cały poprzedzający okres pobytu ucznia w internacie.

Uczeń, który w poprzednim roku szkolnym (semestrze) uzyskał średnią ocen nie mniejszą niż 4,5 (dotyczy również klas pierwszych), może ubiegać się o obniżenie opłaty za pobyt o 50,00 zł miesięcznie

W internacie:

 1. Stajesz się samodzielny, uczysz się odpowiedzialności oraz samodyscypliny: tego oczekują od Ciebie rodzice.
 2. Wszelkie Twoje problemy np. osobiste, problemy z nauką i wszystkie inne pomoże Ci rozwiazać Twoja wychowawczyni.
 3. Masz zagwarantowany czas na naukę własną: 2,5 godziny dziennie.
 4. Poznasz lepiej kolegów i koleżanki, być może zawiążesz trwałe przyjaźnie.
 5. Możesz urządzisz sam swój pokój.
 6. Możesz rozwijać uzdolnienia i zainteresowania:
  • korzystając z popołudniowych zajęć w szkole (nie spędzasz 2-3 godzin dziennie na dworcach i w autobusach więc nasz na to czas!). Nauczyciele naszej szkoły prowadzą zajęcia fakultatywne i wyrównawcze,
  • aktywnie spędzając czas wolny w świetlicy internatu: korzystając z Internetu, grając w bilard, tenisa stołowego, darta, warcaby, scrabble, chińczyka, eurobussines, wertując aktualną prasę, tworząc prace plastyczne, ucząc się grać na gitarze, śpiewając, chodząc wieczorami na salę gimnastyczną czy "biegając za piłką" na Orliku.
  • organizując imprezy internatowe (Andrzejki, Walentynki, dyskoteki, Jasełka, turnieje grup, turnieje sportowe),
  • działając w Samorządzie Internatu.

Rozkład dnia w internacie:

06:30 - 06:40 Pobudka, toaleta poranna
06:45 - 07:30 Śniadanie
07:30 - 08:10 Przygotowanie się i wyjście do szkoły
13:00 - 15:30 Obiad
13:00 - 16:00 Czas wolny
16:00 - 18:30 Nauka własna
18:30 - 19:00 Kolacja
19:00 - 21:20 Czas wolny lub czas na naukę indywidualną wg potrzeb
21:20 - 22:00 Toaleta wieczorna
22:00 - 06:30 Cisza nocna

 

Wiedz także, że mieszkańcy Internatu mają pewne możliwości uzyskania pomocy materialnej:

 1. Jeśli Twoi rodzice otrzymują zasiłek rodzinny, to po zakwaterowaniu Ciebie w internacie mogą złożyć podanie o dofinansowanie kosztów Twojego pobytu w internacie. Podanie składa się w urzędzie, który ten zasiłek wypłaca, na odpowiednim druku, który można otrzymać od urzędnika (np. we Lwówku Śląskim zasiłek rodzinny wypłaca Urząd Miasta i Gminy). Do podania należy dołączyć zaświadczenie z internatu stwierdzające, że w nim przebywasz. Zaświadczenia wydaje kierownik internatu. Pytaj w urzędzie! Pani urzędniczka będzie wiedziała o co chodzi i na pewno Ci pomoże.
 2. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, możesz otrzymać z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, refundację kosztów za obiady lub całodzienne wyżywienie. W GOPS też trzeba złożyć podanie. Jeśli GOPS ma pieniądze, zapłaci szkole za Twoje posiłki w internatowej stołówce. Pomocy w kontaktach z GOPS udzieli Ci nasz SZKOLNY PEDAGOG.

Jeżeli jest jeszcze coś, co chcesz wiedzieć przed podjęciem decyzji możesz zadzwonić: 75 782 43 63 w. 22 lub napisać e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

©2024 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem