Technikum architektury krajobrazu

Architekt Krajobrazu to najciekawszy zawód , jaki może sobie wyobrazić osoba kreatywna, chcąca upiększyć  świat i chronić przyrodę. Nauka w tym kierunku  daje możliwość wszechstronnego rozwoju - począwszy od bardzo ścisłych zagadnień , po zagadnienia humanistyczne i artystyczne humanistyczne i artystyczne. Jest to idealny kierunek dla osób o wszechstronnych zainsteresowaniach kochających kontakt z przyrodą.

W technikum Architektury Krajobrazu:

 • rozwijasz swój talent plastyczny poprzez malarstwo, grafikę , florystykę , pracę rękodzielnicze,
 • uczysz się rozpoznawać i charakteryzować zieleń, obiekty , architektury krajobrazu
 • projektować i posługiwać się dokumentacją techniczną,
 • uczysz się w miłej atmosferze poprzez praktyczne zdobywanie wiedzy, bowiem bierzemy udział w konkursach projektowych, organizujemy praktykę zawodową  w kraju i zagranicą, usługowo wykonujemy projekty pod zamówienia różnych instytucji,
 • nauczysz się prowadzenia uproszczonej rachunkowości i kosztorysowania wykonywanych prac i projektów
 • uczysz się stosowania zasad marketingu w działalności związanej z architekturą krajobrazu.

W zawodzie technik architektury krajobrazu możesz uzyskać 2 kwalifikacje:

OGR.03. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu która uczy dobierania roślin ozdobnych do urządzania obiektów architektury krajobrazu, opracowywania projektów roślinnych w obiektach architektury krajobrazu, urządzania i pielęgnowania roślinnych obiektów architektury krajobrazu.

OGR.04. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu która uczy dobierania obiektów małej architektury krajobrazu do terenów zieleni, opracowywania projektów obiektów małej architektury krajobrazu, budowania i konserwacji obiektów małej architektury krajobrazu.

W trakcie nauki w TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU w ZSE-T w Rakowicach Wielkich:

 • realizujemy nie tylko program nauczania, ale także organizujemy liczne imprezy plenerowe
 • rozwijamy umiejętności w zakresie pielęgnacji ogrodów, projektowania i rysunku. Wykorzystujemy je w licznych konkursach przedmiotowych, wystawach tematycznych oraz egzaminach zawodowych;
 • uczniowie technikum uczestniczą w wycieczkach i warsztatach zawodowych, organizowanych przez uczelnie wyższe;
 • w bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy zajęcia z decoupage , czyli dekorowania z u życiem różnych materiałów ozdobnych;
 • przygotowujemy do pracy zawodowej w różnych przedsiębiorstwach i instytucjach prowadzących działalność w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu, w szkółkach roślin ozdobnych, krzewów i drzew. Uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia własnej działalności;
 • uczniowie zapoznają się z tworzeniem małych form przestrzennych (rzeźby) poprzez zabawę z masą cukrową, masą solna i gipsem.

Uczeń kończący technikum otrzymuje przygotowanie do pracy zawodowej, jak i solidną podbudowę do nauki na studiach wyższych na kierunkach: architektura krajobrazu,kształtowanie terenów zielonych, leśnictwo, geodezja,ochrona środowiska.

©2020 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.
Współtworzony z AlleMarkt

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem