Technikum logistyczne

Logistyka w dzisiejszym tak zglobalizowanym świecie oraz tak prężnie rozwijających się gospodarkach jest obecna w każdej dziedzinie rynku. Gwarantuje to stały przyrost miejsc pracy w tej branży oraz co za tym idzie - ciągłe poszukiwanie nowych, wykwalifikowanych pracowników jak i godne zarobki. Sektor ten w ostatnim czasie rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. 

Celem kształcenia na tym kierunku będzie poznawanie podstawowych zadań logistycznych jakie wspomagają nowoczesne zarządzanie w przedsiębiorstwie produkcyjnym, dystrybucyjnym oraz transportowym. W trakcie zajęć uczeń uzyska możliwość zapoznania się z zadaniami logistycznymi które wspomagają zarówno proces produkcji jak tez zaopatrzenia i dystrybucji.

Dzięki nauce na tym kierunku uczeń uzyska niezbędną wiedzę do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych na stanowiskach związanych zarówno z magazynowaniem jak i planowaniem produkcji. Pozna również sposoby zarządzania flotą transportową oraz zasady działania  międzynarodowych spedycji transportowych. 

Perspektywy na przyszłość  po ukończeniu  tego kierunku są duże dlatego warto się zastanowić nad wyborem tej specjalności. 

Według badań rynku pracy, jest spore zapotrzebowanie na rynku fachowców z branży technik logistyk.

Czym zajmuje się logistyk?

 • planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany;
 • dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i w określonym czasie;
 • optymalizuje koszty dostawy towarów
 • dokonuje wyboru procedury zakupów
 • dokonuje wyboru procedury zakupów i analizuje ich stan
 • obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne

Kwalifikacje zawodowe:

 

Plan nauczania dla zawodu przewiduje uzyskanie dwóch kwalifikacji:

AU.22. Obsługa magazynów

AU.32. Organizacja transportu

Efekty kształcenia:

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 • przyjmowania i wydawania towarów z magazynu;
 • przechowywania towarów;
 • prowadzenia dokumentacji magazynowej;
 • planowania, organizowania i dokumentowania procesów transportowych;
 • planowania, organizowania i dokumentowania procesów spedycyjnych

Praca

Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej.

©2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.
Współtworzony z AlleMarkt

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem