Technikum samochodowe

Technik pojazdów samochodowych - kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych, jak również zarządzaniem przedsiębiorstwem samochodowym. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są "naszpikowane" elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Zawód pozwala na wybór jednej z dwóch specjalności: „mechanicznej”, na podbudowie kwalifikacji MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych lub „elektromechanicznej” na podbudowie kwalifikacji MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

Uzupełnieniem w obu przypadkach jest kwalifikacja MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych.

 Kształcenie zawodowe obejmuje między innymi naukę: 

  • podstaw konstrukcji maszyn i rysunku technicznego,
  • budowy i naprawy silników pojazdów samochodowych,
  • budowy i naprawy podwozi i nadwozi samochodowych,
  • diagnozowania i naprawy elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów samochodowych,

Zajęcia praktyczne realizowane są w pracowni silników, podwozi i elektrotechniki pojazdowej.

W planie nauczania uwzględniono również:

  • miesięczną praktykę zawodową realizowaną w porozumieniu z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, 
  • bezpłatne szkolenie teoretyczne i praktyczne zakresie prawa jazdy kat. B.
©2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.
Współtworzony z AlleMarkt

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem