Projekt RPO 2019/2020         BIP logo bip m

SKP   |  Blog  |  e-Learning  |  Office  |  e-Dziennik

Aktualności

II edycja konferencji ,,Zawodowa Strefa 2017’’

W ramach konferencji ,,Zawodowa Strefa 2017’’ dla uczniów szkół będących partnerami Dolnośląskiego Klastera Edukacyjnego, zapewniono udział w kołach naukowych przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy oraz Politechnikę Wrocławską. Koła naukowe były związane z kształceniem technicznym i branżowym, jak np. budowa maszyn i urządzeń, silników samochodowych czy robotów. Wykorzystane w nich elementy mechaniki, elektroniki i mechatroniki pozwoliły uczestnikom poznać nowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne, a dzięki atrakcyjnej formie przekazu i spotkaniu z doświadczonymi  studentami, uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką danej branży. Wzbudzenie zainteresowania działalnością kół naukowych może w przyszłości zaowocować wybraniem kierunku technicznego w dalszej ścieżce edukacyjnej

Nadto, doceniając trud Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich wkładany na rzecz praktyk i staży oraz podnoszenia poziomu kształcenia poprzez udział w kształceniu dualnym - w porozumieniu z firmami z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wyróżnieni zostali:

Marcin Toborek – najlepszy uczeń szkoły realizujący praktyczną naukę zawodu w systemie dualnym, oraz

Pan Zygmunt Kyzioł – przedsiębiorca współpracujący ze szkołą w ramach kształcenia dualnego.

Przyznanie wyróżnień to podziękowanie LSSE dla Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich za wspieranie i udział w dualnym kształceniu młodego pokolenia, które nadaje dynamiki działaniom firm w strefie oraz jest motywacją do działania Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.

 

©2020 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.
Współtworzony z AlleMarkt

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem