Aktualności

Sukcesy klas mundurowych

W zawodach wystartowało aż 26 drużyn z 15 szkół województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę  reprezentowało aż 30 uczniów klas mundurowych ( wojskowi, policjanci i strażacy). ZSE-T reprezentowało aż pięć  6 osobowych drużyn. Zawody składały się  z trzech konkurencji – strzelanie zespołowe z długiej broni pneumatycznej, strzelanie z broni krótkiej oraz  bieg zespołowy z pokonywanie przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej. 

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie zajmując wysokie miejsca. Zespół 1 zajął 2 miejsce w zawodach, występując w składzie: Klimek Urszula, Kacprzak Sara, Podskarbi Dawid, Bestydziński Bartosz, Romanowski Grzegorz, Smyksy Alan.

Pozostałe zespoły zajęły również wysokie miejsca: 5 miejsce, 7 miejsce, 11 miejsce i 14 miejsce.

Młodzież uczestniczyła również w szkoleniu z zakresu: przyjmowanie postaw strzeleckich, szkolenie saperskie, budowa i uzbrajanie granatu, rozkładanie i składanie broni długiej i krótkiej, musztra zespołowa, pierwsza pomoc przedmedyczna, ładowanie i rozładowanie magazynka, zapoznanie ze sprzętem wojskowym na wyposażeniu 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz sprzętem amerykańskim.

W zawodach wystartowali: Kacprzak Sara, Klimek Urszula, Frydrych Małgorzata, Plizga Patrycja, Weg Emilia, Bojarun Klaudia, Górowska Patrycja, Spyrka Sandra, Dąbrowska Justyna, Tofil Natalia, Smyksy Alan, Klimowicz Tomasz, Iwaniec Dawid, Zarzycki Michał, Nowacki Filip, Topolski Kacper, Drabowicz Damian, Trzuszkowski Skarbimir, Nowak Aleksander, Wełpa Jakub, Hałka Kamil, Szewczyk Bartosz, Podskarbi Dawid, Socha Krzysztof, Romanowski Grzegorz, Bestydziński Bartosz, Zub Szymon, Witowski Dominik, Turchoń Filip, Flisak Michał.

Na zakończenie zawodów była oczywiście przepyszna wojskowa grochówka!

 

Opiekunowie: Adam Dymitroca, Bogusław Kuźlik

©2024 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem