Aktualności

Warsztaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Nadrzędnym celem warsztatów było uświadomienie uczniom ZSET, kierowcom i pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego a co za tym idzie wspólne budowanie bezpieczeństwa na drogach. 

Uczestnicy zobaczyli prezentacje na temat przepisów ruchu drogowego, w szczególności dotyczących „młodych” kierowców. Poruszane były kwestii związanych z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających, niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych, zapinaniem pasów, jazdą „szybką i bezpieczną” oraz wieloma innymi aspektami bezpieczeństwa na drodze dotyczących wszystkich uczestników.

Młodzież po obejrzeniu materiałów zdjęciowych, obrazujących skutki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze miała możliwość porozmawiania z policjantami o ich przyczynach, skutkach i sposobach unikania. Rozmowy i dyskusje doprowadziły do wniosku, iż zdrowy rozsądek, poczucie odpowiedzialności i ostrożność powinny towarzyszyć każdemu kierowcy. Każdy bowiem kto zasiada za kierownicą pojazdu mechanicznego musi być odpowiedzialny nie tylko sam za siebie ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Młodzież zauważyła, że także nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zatem zmiany lepsze powinniśmy zaczynać od siebie samych. Każdy bowiem z nas jako uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na to bezpieczeństwo!

Warsztaty miały na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań na drodze. Młodzież poznała konsekwencje jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne zachowanie, co zapewne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Osobami prowadzącymi byli: sierż. Emilia Kufel, st. asp. Aneta Gelleta, st. asp. Krzysztof Skorzeńc oraz Jacek Żojdzik.

 

©2020 Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. All Rights Reserved.
Współtworzony z AlleMarkt

Wyszukaj

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem